Kontakt:      mail. z.jarosz@doradcajagodowy.pl                tel. +48 500 453 102

Nowe i skuteczne rozwiązanie, aplikowane poprzez fertygację na kwieciaka malinowca w uprawie truskawek.

Nowe i skuteczne rozwiązanie, aplikowane poprzez fertygację na kwieciaka malinowca w uprawie truskawek.

Truskawki większości odmian są w okresie kwitnienia, obserwujemy rozpadające się kwiatostany oraz rozwinięte w pełni kwiaty. Jest to czas, gdy szczególnym zagrożeniem może okazać się kwieciak malinowiec, szkodnik żerujący składający jaja do wnętrza pąka kwiatowego i podcinający szypułkę. To doskonale znany plantatorom szkodnik, który w okresie słonecznej pogody wyrządza ogromne szkody na plantacji. Zgodnie z powiedzeniem “lepiej zapobiegać niż leczyć”, najlepiej zawczasu zastanowić się, jak skutecznie zapobiec jego rozprzestrzenianiu się na plantacji.

Kwieciak malinowiec na liściu truskawki

Szkody powodowane przez kwieciaka malinowca

Jak skutecznie zwalczyć kwieciaka malinowca w uprawie truskawek.

Na rynku jest obecnie wiele preparatów, które mogą wspomóc walkę z kwieciakiem malinowcem. Produktem, na który plantator powinien zwrócić szczególną uwagę jest VERIMARK 200 SC, innowacyjny insektycyd, którego substancją czynną jest Cyazypyr – skuteczna broń w walce z tym szkodnikiem.

VERIMARK 200 SC można podawać wraz z fertygacją. Szczegóły na temat odpowiedniej dawki, sposobu aplikacji oraz optymalnych terminów znajdziecie Państwo w załączonym materiale video.

A jeśli nie posiadasz instalacji do fertygacji na swoje plantacji, do zabiegów aplikacji po za korzeniowej możesz wybrać Benevia 100 OD. Środek ochrony roślin zawiera tą samą substancję czynną co Verimark 200 SC, ale Benevia 100 OD jest przystosowana do aplikacji poprzez opryskiwanie roślin.

 

 

Ze środków ochrony roślin należy korzystać z zachowaniem bezpieczeństwa. Przed każdym użyciem przeczytaj informacje zamieszczone w etykiecie i informacje dotyczące produktu. Zapoznaj się z zagrożeniami i postępuj zgodnie ze środkami ostrożności wymienionymi na etykiecie.

8 czerwca 2022
Wszelkie Prawa Zastrzeżone © 2022 Doradca Jagodowy | Realizacja i projekt strony: Artyści Reklamy