Kontakt:      mail. z.jarosz@doradcajagodowy.pl                tel. +48 500 453 102

GUS podsumował ubiegłoroczną produkcję gatunków jagodowych.

GUS podsumował ubiegłoroczną produkcję gatunków jagodowych.

Witam wszystkich serdecznie w Nowym Roku. W imieniu całego zespołu Doradcy Jagodowego życzę Państwu wszystkiego najlepszego. Niech ten Nowy Rok będzie lepszy od poprzedniego😊

Jeśli chodzi o uprawę truskawek i innych gatunków jagodowych najważniejszym życzeniem powinno być: oby pogoda jak najmniej krzyżowała nasze plany. Prawda jest taka, iż tym co najbardziej może nam pokrzyżować nasze założenia agrotechniczne są niespodzianki pogodowe….

Główny Urząd Statystyczny podsumował szacunkowe dane odnośnie ubiegłorocznej produkcji owoców z krzewów: wyniosły one sumarycznie niecałe 0,5 mln ton, czyli ok 17% mniej niż w roku 2018.

W rozbiciu na poszczególne gatunki wygląda to następująco:

Jak wyglądają zapasy przetworzonych owoców truskawki na dzień dzisiejszy? Jak kształtują się ceny mrożonek i „pulpy owocowej”? Dlaczego te dane są ważne dla tegosezonowej koniunktury na rynku owoców?

Wszystkie te zagadnienia poruszymy już podczas najbliższego naszego webinaru, który planujemy na 17 stycznia godz. 19-20. Ponadto podczas webinaru podyskutujemy na temat „shelf life” owoców, który jest podstawowym czynnikiem decydującym o przydatności owoców do bezpośredniej konsumpcji.

 

 

 

 

GUS podsumował ubiegłoroczną produkcję gatunków jagodowych.

 

5 stycznia 2020
Wszelkie Prawa Zastrzeżone © 2019 Doradca Jagodowy | Realizacja i projekt strony: Artyści Reklamy