Kontakt:      mail. z.jarosz@doradcajagodowy.pl                tel. +48 500 453 102

Odc. 6: Ochrona truskawek przed przymrozkami, uszkodzenia herbicydowe i nawożenie

Ten odcinek jest zapisem webinaru z 1 kwietnia 2020 roku. Omawialiśmy w nim problem przymrozków, uszkodzeń herbicydowych, oraz kwestie związane z doborem nawozów i technologii nawożenia. 

Poza tematami, które przygotowaliśmy na ten webinar, pojawiło się wiele pytań od uczestników. Między innymi, pojawiło się pytanie, czy lepiej stosować nawóz wieloskładnikowy, czy nawozy zawierające 1,2, lub 3 składniki pokarmowe, co zaowocowało bardzo żywą dyskusją.

Zapraszamy do słuchania!

Podsumowanie

 1. Stosowanie herbicydów ma zawsze ujemny wpływ na rośliny, choć nie zawsze możemy to zauważyć. Zależy to przede wszystkim od warunków pogodowych.
  Jednak niezależnie od nich, stosowanie herbicydów może zmniejszyć plon nawet o 40%.
 2. Aby zapobiegać uszkodzeniom przymrozkowym w okresie wczesnej wiosny, które są nieodłączne uprawom jagodowym w naszej strefie geograficznej, należy regularnie stosować zabiegi wzmacniające (przed przymrozkami) oraz biostymulujące (po ustąpieniu przymrózków). Zabiegi najlepiej przeprowadzać w blokach.
 3. Właściwe nawożenie uprawy truskawek opiera się na nawozach wieloskładnikowych, które kompleksowo odżywiają roślimy. Nawozy 1 lub 2-składnikowe nie będą wystarczające. 

Jagodowy Podcast dostępny jest też:

 • W Spotify
 • W serwisie Spreaker – pobierz aplikację Spreaker dla Androida i iPhone
 • w serwisie Stitcher – pobierz aplikację Stitcher dla Androida i iPhone
 • pobierając aplikację do słuchania podcastów na Androida, np. Podcast Addict, Podcasts Go, Google Podcasts, The Podcast App
 • pobierając aplikację do słuchania podcastów na iPhone, np. Overcast, Pocket Casts, Castro, The Podcast App
 • Pobierz plik mp3
 • Poprzez specjalny RSS

A jeśli spodobał Ci się ten odcinek, będę wdzięczna za komentarz i podzielenie się tym odcinkiem z innymi osobami, którym jego treść może być przydatna. Będzie mi też miło jeśli poświęcisz chwile i zostawisz krótką ocenę podcastu w iTunes – dzięki temu inne osoby łatwiej dotrą do tego podcastu.

15 lipca 2020
Wszelkie Prawa Zastrzeżone © 2019 Doradca Jagodowy | Realizacja i projekt strony: Artyści Reklamy