Dlaczego jakość nawozów do fertygacji jest tak ważna. Fertygacja w bezglebowej uprawie maliny.
Nawóz nawozowi nie równy. Niby to takie oczywiste, a jednak rozmawiając z plantatorami, często widzimy, że kwestia doboru odpowiedniego nawozu może sprawiać trudność. Rynek zalany jest różnego rodzaju produktami, co chwilę pojawia się coś nowego.
Jak wybrać odpowiedni nawóz? Czy warto sięgać po nowości, czy lepiej skorzystać z wiedzy i doświadczenia znanych i sprawdzonych producentów? Do fertygacji sprawdzą się lepiej nawozy mono, di składnikowe, czy wieloskładnikowe? Co oprócz makro i mikroelementów może znajdować się w nawozach? Na te i inne pytania odpowiedź znajdziesz w poniższym materiale wideo.
Jakość i bezpieczeństwo w produkcji nawozów.
Firma Haifa produkuje nawozy od 50 lat. Posiada doświadczenie, z którym trudno się równać konkurencji. Technika upraw roślin w systemach bezglebowych jest dziedziną, którą Haifa pilnie śledzi i współtworzy na całym świecie. Jest to technika, która mocno się rozwija, a firma widzi w niej duży potencjał. Haifa, poprzez swoje produkty, wspiera plantatorów w osiąganiu wysokich plonów, a jakość używanych nawozów, ma w tym przypadku kluczowe znaczenie.
Saletra potasowa do fertygacji.
Jednym z produktów, na który plantatorzy powinni zwrócić uwagę jest saletra potasowa Multi-K Reci, monoskładnikowy nawóz o obniżonej zawartości sodu, w którym zawartość tego pierwiastka nie przekracza wartości 300 ppm.
Rozmawiając z plantatorami, zauważamy, że niewielu z nich zwraca uwagę na zawartość sodu w używanych przez siebie nawozach. Jest to bardzo ważny czynnik przy wyborze odpowiedniego produktu, szczególnie przy chęci uzyskiwania wysokich plonów. Według naukowców zajmujących się żywieniem mineralnym roślin, to właśnie sód jest najbardziej szkodliwym pierwiastkiem, bo niszczy system korzeniowy roślin.
Saletra wapniowa do fertygacji.
Pierwiastkiem pożądanym, doskonale wpisującym się w technologię bilansowania pożywki w uprawie malin jest saletra wapniowa Prime o podwyższonej zawartości wapnia. To nowatorski produkt, który poza podwyższoną zawartością wapnia, ma także w swoim składzie zwiększoną ilość azotu.
Taki rodzaj nawozu jest szczególnie polecany, gdy woda do przygotowania pożywki zawiera niską ilość wapnia. Stosowanie pożywki wieloskładnikowej ułatwia pracę – dzięki takiemu rodzajowi nawozu pomijamy konieczność odważania i przeliczania ilości poszczególnych składników.
Zapraszamy do obejrzenia materiału video – rozmowy naszego eksperta, dr hab. Zbigniewa Jarosza z zespołu Doradcy Jagodowego z przedstawicielem firmy Haifa, Januszem Wysowskim.