Kontakt:      mail. z.jarosz@doradcajagodowy.pl                tel. +48 500 453 102

Jesienne nawożenie fosforanem w uprawie borówki. Czyszczenie instalacji nawodnieniowej przed zimą.

Znajdujemy się na czołowej plantacji borówki w Polsce, a nasz dzisiejszy temat koncentruje się na innowacyjnym produkcie Haifa Grow Clean, który rewolucjonizuje jesienną pielęgnację i nawożenie borówki. Haifa Grow Clean, będąc nawozem fosforowo-potasowym zawiera fosfor w formie polifosforanowej, nie tylko odżywia rośliny, ale także posiada unikalne właściwości kompleksujące i zabezpieczające fosfor przed wytrącaniem się. Jest to szczególnie istotne, gdyż na naszej plantacji napotkaliśmy problem z wysokim poziomem żelaza ogólnego w wodzie, co prowadziło do zapychania emiterów w systemie nawadniającym. Wprowadzenie Haifa Grow Clean okazało się być skutecznym rozwiązaniem stosowanym w fertygacji.

Haifa Grow Clean – unikatowa polifosforanowa forma fosforu.

Stosowanie tego produktu pozwala na efektywne udrożnienie i ochronę instalacji nawadnieniowej przed zaleganiem osadów mineralnych. Co ważne, już w ciągu 2-3 tygodni od zastosowania Haifa Grow Clean widoczne są efekty – linie nawodnieniowe stają się bardziej drożne, a wydatek wody na plantacji wzrasta z jednego emitera. Wprowadzenie tego produktu od wczesnej wiosny, a zwłaszcza jego zastosowanie jesienią, pozwala na przygotowanie systemu nawadnienia do zimy i zapobiega osadzaniu się minerałów, które z czasem mogą prowadzić do zatykania emiterów i ograniczeń w działaniu systemu nawadniania.

Dla osiągnięcia optymalnych wyników, zalecamy stosowanie dawki 5 kg/ha  Haifa Grow Clean tygodniowo. Dzięki temu, systemy nawadniające nie tylko pozostają czyste, ale również rośliny otrzymują niezbędne odżywienie w postaci fosforu. Ciekawostką jest, że przeprowadziliśmy na naszej plantacji eksperymenty wegetacyjne, aby zbadać wpływ Haifa Grow Clean na potencjał prądotwórczy i plonowanie borówek. Wyniki tych badań wyraźnie wskazują na korzystny wpływ tego nawozu na jakość i ilość plonów.

Podsumowując, Haifa Grow Clean to nie tylko rozwiązanie problemów z instalacjami nawodnieniowymi, ale również istotny element w strategii nawożenia borówek. Dzięki jego zastosowaniu, plantatorzy mogą cieszyć się zdrowymi roślinami i lepszymi plonami. Zachęcamy do kontaktu w przypadku pytań lub wątpliwości dotyczących stosowania Haifa Grow Clean.

Zachęcamy do obejrzenia materiału video,

 

 

12 listopada 2023
Wszelkie Prawa Zastrzeżone © 2022 Doradca Jagodowy | Realizacja i projekt strony: Artyści Reklamy