Kontakt:      mail. z.jarosz@doradcajagodowy.pl                tel. +48 500 453 102

Zwalczanie szkodników w uprawach jagodowych. Jak chronić maliny przed muszka plamoskrzydłą

Zwalczanie szkodników w uprawach jagodowych. Jak chronić maliny przed muszka plamoskrzydłą

Drosophila suzukii, czyli muszka plamoskrzydła, to szkodnik, który potrafi spowodować duże straty w uprawie roślin jagodowych. W roku poprzednim, na szczęście nie zaobserwowano większej obecności tego szkodnika na plantacjach, jednak nie jest to absolutnie powód do tego, aby lekceważyć tego trudnego przeciwnika, bo dwa lata temu wyrządziła wiele szkód. Już teraz zatem warto przygotować się, aby móc zareagować, jeśli zaobserwujemy tego szkodnika na plantacji.

Jak zwalczyć muszkę plamoskrzydłą?

Affirm 095 SG to produkt mający rejestrację w większości gatunków jagodowych – czy to malina, truskawka, czy jagoda – Affirm 095 SG pomoże uporać się ze szkodnikami, takimi jak zwójki, owocówki i właśnie muszką plamoskrzydłą.
Substancją czynną jest benzoesan emamektyny. Affirm 095 SG ma aż dwa rodzaje działania. Przeciwko larwom, które po kontakcie z substancją czynną zaprzestają żerowania, oraz drugi rodzaj, szczególnie ważny przy zwalczaniu muszki plamoskrzydłej, polega na tym, że produkt jest wchłaniany przez roślinę i tworzy w tkankach depozyt substancji aktywnej, dzięki czemu chroni roślinę przez dłuższy czas. Produkt należy stosować w dawce 1,5 kg/ha. Istotną zaletą produktu jest fakt, że ma tylko 3-dniowy okres karencji.

Stosowanie Affirm 095 SG jest jednocześnie bezpieczne dla owadów pożytecznych, brak jest także szczególnych wymagań co do minimalnej lub maksymalnej temperatury powietrza przy aplikacji. Produkt można stosować maksymalnie dwa razy w sezonie, z zachowaniem siedmiodniowego odstępu.

Więcej informacji na temat zwalczania muszki plamoskrzydłej znajdziecie Państwo w materiale video – serdecznie zapraszamy do obejrzenia.

Jeśli masz pytania zadaj je korzystając z formularza.

Zadaj pytanie

 

Szanowni Plantatorzy Berry Tech 2022, już 31 lipca 2022 w Stacji Doświadczalno Badawczej firmy Boryna. W czasie Berry Tech 2022, opowiemy znacznie więcej i przekażemy najnowsze informacji, dotyczące zwalczania muszki plamoskrzydłej. Już teraz kliknij i odbierz swój darmowy bilet na Berry Tech 2022.

15 lipca 2022
Wszelkie Prawa Zastrzeżone © 2022 Doradca Jagodowy | Realizacja i projekt strony: Artyści Reklamy